HELLO - Вежбанка за почетно изучување на англискиот јазик

Додади коментар

HELLO - Вежбанка за почетно изучување на англискиот јазик

HELLO - Вежбанка за почетно изучување на англискиот јазик

360,00 ден.
Шифра на производ: 7500694

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Изданието HELLO! претставува вежбанка наменета за почетно изучување на англискиот јазик. Изобилува со вежби и активности кои ќе помогнат на еден мошне интересен и забавен начин при учењето. Изданието е наменето за ученици, за наставници и за сите деца кои започнале да го учат англискиот јазик, а секако, ќе биде и мошне корисен прирачник за родителите коишто заедно со своите деца ќе се забавуваат решавајќи ги зададените активности. Изданието ги следи темите и целите во согласност со наставната програма по англиски јазик за почетните одделенија и може да послужи како извор на активности и вежби за домашна задача, а може да се користи и како вежбанка за сите деца кои сакаат да научат нешто повеќе од предвиденото. 215 х 270 мм тврд повез 56 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

30,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места