Олива, повторно

Додади коментар

Олива, повторно

Олива, повторно

490,00 ден.
343,00 ден.
Шифра на производ: 7600848

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Автор - Елизабет Страут Од добитничката на Пулицеровата награда, најпродаваната авторка на „Олива Китериџ“ и „Моето име е Луси Бартон“, според Њујорк тајмс „Извонредна писателка“, Зејди Смит „Извонредно надарена раскажувачка и експерт во својата лига“, Хилари Мантел „Роман кој претставува вистинско богатство“, Сандеј тајмс „Олива, повторно“ ја следи острата, контрадикторна, но, сепак, симпатична Олива Китериџ додека старее, пловејќи низ втората половина од својот живот додека се приспособува на промените — понекогаш добредојдени, понекогаш не — во своето постоење и на оние околу неа. Олива се приспособува на својот нов живот со својот втор сопруг, ги предизвикува отуѓениот син и неговото семејство да го прифатат новиот сопруг, доживува загуба и осаменост, ги гледа успесите и тагата на пријателите и соседите во малиот крајбрежен град Крозби, Мејн — и, конечно, се отвора себеси за нови лекции за животот. „Моќна раскажувачка, длабоко внесена во нијансите на човечките односи“, Обсервер „Со секоја нова книга, таа станува сè подобра“, Меги О’Фарел „Нејзиното пишување е извонредно; нејзината визија е безгранична. Каква возвишена книга.“, Рејчел Џојс „Величествено“, Тајмс „Совршен роман“, Фајненшл тајмс

Останати производи од оваа група

Во кошничка

300,00 ден.
240,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
294,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
245,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места