БАЈКИ НА НАРОДИТЕ ОД СВЕТОТ

Додади коментар

БАЈКИ НА НАРОДИТЕ ОД СВЕТОТ

БАЈКИ НА НАРОДИТЕ ОД СВЕТОТ

450,00 ден.
405,00 ден.
Шифра на производ: 7500928

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Секоја култура има свои особени приказни кои во себе ги содржат старите верувања во кои боговите, духовите, вештерките и чудовиштата се шетаат меѓу луѓето – приказни кои ги отвораат вратите и прозорците кон други светови. Во оваа книга се собрани бајки од различни култури кои ни ја откриваат разновидноста на мотиви и теми, верувања и сфаќања на човекот. , Тврд повез 124 стр. Формат: 21,6 х 27,6

Останати производи од оваа група

Во кошничка

490,00 ден.
416,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
206,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

499,00 ден.
349,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.
405,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места