МАРИЈА КАЛАС – БОЖИЦА НА ОПЕРАТА

Додади коментар

МАРИЈА КАЛАС – БОЖИЦА НА ОПЕРАТА

МАРИЈА КАЛАС – БОЖИЦА НА ОПЕРАТА

220,00 ден.
Шифра на производ: 7600823

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

Бојан Хоџиќ Косориќ Спознавањето на жените и нивните вредности се менувале со текот на годините, а многу од нив со својот авантуристички дух, храброст, ум и креативност успеале да бидат пред своето време и да ги разбијат стереотипите дека жените се послаб пол. Жените кои го менувале светот, за кои се пишувани книги и снимени филмови, и денес се олицетворение на упорност и храброст, а инспирација за многумина. Оваа едиција им е посветена ним. Им се поклонуваме на жените! Прекрасно илустрирана биографија за најголемата оперска дива, Марија Калас. Тврд повез 40 стр. Формат: 14,8 х 21

Останати производи од оваа група

Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места