Додади коментар

МАКЕДОНСКО АЗНО

МАКЕДОНСКО АЗНО

500,00 ден.
350,00 ден.
Шифра на производ: 7600859

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

Приказни од Цепенков Прераскажани од Драги Михајловски Илустрирани од Оливер Коларевски Откријте го бесценетото азно на најголемиот собирач на народни умотворби, Марко Цепенков. Македонско азно е збирка од македонски народни приказни, мајсторски прераскажани и адаптирани од Драги Михајловски, во која се сместени некои од најубавите познати и не толку познати приказни, меѓу кои: Момчето и трите самовили, Сиромавиот и чучурлигата, Арсланот и човекот, Лисицата стоумница и јазовецот двоумник, Девојчето и дванаесетте месеци – оживеани преку неверојатно богатите илустрации кои ќе ве вовлечат во волшебниот свет на приказните скроени од народниот гениј. Тврд повез 96 стр. Формат: 210 х 297 мм

Останати производи од оваа група

Во кошничка

410,00 ден.
287,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
206,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
343,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
175,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
206,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места