ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ

Додади коментар

ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ

ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ

250,00 ден.
212,00 ден.
Шифра на производ: 7600890

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ Маја Стојковска Романот „Забранет влез“ на Маја Стојановска композициски наликува на испрекинати слики низ кои се поврзуваат минатото, сегашноста и иднината. Во основата на сижејната линија се наоѓа приказна за растењето на две преубави матурантки со симболични имиња: Евангелија и Теодора (Теа). Тие се другарки и се сакаат, имаат многу заеднички сфаќања за животот. Но, меѓу нив има и разлики во таквите сфаќања и тие произлегуваат од нивните семејни средини кои се оформувале низ различни мирогледи. Мек повез 194 стр. Формат: 14 х 20

Останати производи од оваа група

Во кошничка

450,00 ден.
405,00 ден.
Во кошничка

380,00 ден.
266,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

380,00 ден.
342,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места