Учебник по француски јазик - Alter Ego

Додади коментар

Учебник по француски јазик - Alter Ego

Учебник по француски јазик - Alter Ego

1350,00 ден.
Шифра на производ: 7800615

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Alter ego Méthode de fraçais 5 Ниво: C1 > C2 Alterego е учебник по француски јазик кој што е наменет за ученици кои што го изучуваат францускиот јазик како странски. Истиот содржи голем број на текстови и граматички вежби направени да ги исполнат потребите за достигнување на бараното ниво. Учебникот содржи аудио ЦД . Мек повез 21 х 28,5 216 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

683,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.
Во кошничка

494,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места