Работна тетратка по француски јазик - Alter ego 4

Додади коментар

Работна тетратка по француски јазик - Alter ego 4

Работна тетратка по француски јазик - Alter ego 4

494,00 ден.
346,00 ден.
Шифра на производ: 7800614

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Alter ego 4 Cahier d’ activités Ниво: B2 Alter ego 4 е работна тетратка по француски јазик која што е наменета за ученици кои што го изучуваат францускиот јазик како странски. Истата содржи голем број на текстови и граматички вежби направени да ги исполнат потребите за достигнување на бараното ниво. Работната тетратка содржи аудио ЦД. Мек повез 21 х 28,5 111 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

600,00 ден.
420,00 ден.
Во кошничка

494,00 ден.
346,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

1350,00 ден.
945,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места