Учебник по француски јазик - Alter ego

Додади коментар

Учебник по француски јазик - Alter ego

Учебник по француски јазик - Alter ego

788,00 ден.
552,00 ден.
Шифра на производ: 7800613

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Alter ego Méthode de fraçais 4 Ниво: B2 Alterego е учебник по француски јазик кој што е наменет за ученици кои што го изучуваат францускиот јазик како странски. Истиот содржи голем број на текстови и граматички вежби направени да ги исполнат потребите за достигнување на бараното ниво. Учебникот содржи аудио ЦД . Мек повез 21 х 28,5 192 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1000,00 ден.
700,00 ден.
Во кошничка

494,00 ден.
346,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
700,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.
420,00 ден.
Во кошничка

494,00 ден.
346,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места