Учебник по француски јазик - Agenda 2

Додади коментар

Учебник по француски јазик - Agenda 2

Учебник по француски јазик - Agenda 2

1000,00 ден.
700,00 ден.
Шифра на производ: 7800380

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Agenda 2 Méthode de français Ниво: А2 Agenda 2 е учебник по француски јазик кој што е наменет за ученици кои што го изучуваат францускиот јазик како странски. Истиот содржи голем број на текстови и граматички вежби направени да ги исполнат потребите за достигнување на бараното ниво. Учебникот содржи аудио ЦД. Мек повез 21 х 28,5 191 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

600,00 ден.
420,00 ден.
Во кошничка

494,00 ден.
346,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
700,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.
420,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места