Работна тетратка по француски јазик - Agenda 3

Додади коментар

Работна тетратка по француски јазик - Agenda 3

Работна тетратка по француски јазик - Agenda 3

600,00 ден.
Шифра на производ: 7800377

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Agenda 3 Cahier d’ activités Ниво: В1 Agenda 3 е работна тетратка по француски јазик која што е наменета за ученици кои што го изучуваат францускиот јазик како странски. Истата содржи голем број на текстови и граматички вежби направени да ги исполнат потребите за достигнување на бараното ниво. Работната тетратка содржи аудио ЦД. Мек повез 21 х 28,5 144 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

683,00 ден.
Во кошничка

1350,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.
510,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.
Во кошничка

494,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места