Работна тетратка по француски јазик - Adomania 3

Додади коментар

Работна тетратка по француски јазик - Adomania 3

Работна тетратка по француски јазик - Adomania 3

600,00 ден.
Шифра на производ: 7015430

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Adomania 3 Cahier d’ activités Ниво: A2 Adomania 3 е работна тетратка по француски јазик која што е наменета за ученици кои што го изучуваат францускиот јазик како странски. Истата содржи голем број на текстови и граматички вежби направени да ги исполнат потребите за достигнување на бараното ниво. Работната тетратка содржи аудио ЦД. Мек повез 21 х 28,5 79 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.
Во кошничка

494,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

494,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места