Работна тетратка по француски јазик - Adomania 1

Додади коментар

Работна тетратка по француски јазик - Adomania 1

Работна тетратка по француски јазик - Adomania 1

600,00 ден.
420,00 ден.
Шифра на производ: 7015249

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Adomania 1 Cahier d’ activités Ниво: A1 Adomania 1 е работна тетратка по француски јазик која што е наменета за ученици кои што го изучуваат францускиот јазик како странски. Истата содржи голем број на текстови и граматички вежби направени да ги исполнат потребите за достигнување на бараното ниво. Работната тетратка содржи аудио ЦД. Мек повез 21 х 28,5 79 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

600,00 ден.
420,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

683,00 ден.
478,00 ден.
Во кошничка

1350,00 ден.
945,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места