Доживувањата на Алиса во земјата на чудата

Додади коментар

Доживувањата на Алиса во земјата на чудата

Доживувањата на Алиса во земјата на чудата

210,00 ден.
Шифра на производ: 9100106

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Ова е еден од најпознатите романи за деца од англискиот писател Луис Карол. Романот се состои од воведна песна и 12 глави: 1.Во зајачката дупка 2. Бара од солзи 3. Изборната трка и долгата приказна 4. Зајакот го испраќа малиот Бил 5. Советот на гасеницата 6. Прасето и црниот пипер 7. Една луда забава 8. Игралиштето за крикет и Кралицата 9. Приказната на подбивната желка 10. Францускиот танц на јастозите 11. Кој ги украде тортичките? 12. Сведочењето на Алиса Изданието е изборна лектира за петто одделение.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

240,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

210,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места