Додади коментар

EASY ENGLISH 5 with games and activities

EASY ENGLISH 5 with games and activities

315,00 ден.
Шифра на производ: 7604422

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

EASY ENGLISH со игри и активноси е сет од 5 изданија кој што им нуди на учениците во основно училиште корисен и интересен начин на изучување на англиската граматика и вокабулар. Секое издание содржи аудио ЦД како и решение за сите активности и игри. EASY ENGLISH со игри и активности е одличен извор како во училницата, така и во домот. Мек повез 48 страници 21 х 29,7

Останати производи од оваа група

Во кошничка

800,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

315,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места