Додади коментар

EASY ENGLISH 1 with games and activities

EASY ENGLISH 1 with games and activities

270,00 ден.
Шифра на производ: 7604385

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

EASY ENGLISH со игри и активноси е сет од 5 изданија кој што им нуди на учениците во основно училиште корисен и интересен начин на изучување на англиската граматика и вокабулар. Секое издание содржи аудио ЦД како и решение за сите активности и игри. EASY ENGLISH со игри и активности е одличен извор како во училницата, така и во домот. Мек повез 32 страници 21 х 29,7

Останати производи од оваа група

Во кошничка

315,00 ден.
Во кошничка

800,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

315,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места