Додади коментар

ASPIRE – PRE- INTERMEDIATE STUDENT’S BOOK

ASPIRE – PRE- INTERMEDIATE STUDENT’S BOOK

800,00 ден.
560,00 ден.
Шифра на производ: 7770686

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ниво – В1 Изданието ASPIRE – PRE- INTERMEDIATE STUDENT’S BOOK претставува учебник за учење на англискиот јазик , кој што е наменет за ученици кои што се помеѓу нивото A2 и сакаат да напредуваат до нивото В1. Учебникот содржи едно аудио ЦД. ASPIRE, е возбудлив напреден курс, целосно исполнет со содржина од National Geographic, со вклучени слики и видеа. Со оваа програма учениците ќе го откријат светот низ фасцинантна содржина од National Geographic и ќе го научат јазикот кој што ќе им биде потребен за комуникација во училницата и во реалниот свет. Мек повез 159 страници 21 х 29,5

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1000,00 ден.
700,00 ден.
Во кошничка

315,00 ден.
220,00 ден.
Во кошничка

270,00 ден.
189,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
385,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
700,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места