Додади коментар

ASPIRE – UPPER INTERMEDIATE STUDENT’S BOOK

ASPIRE – UPPER INTERMEDIATE STUDENT’S BOOK

800,00 ден.
Шифра на производ: 7504522

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ниво – В2 Изданието ASPIRE – UPPER INTERMEDIATE STUDENT’S BOOK претставува учебник за учење на англискиот јазик , кој што е наменет за ученици кои што се помеѓу нивото В1+ и сакаат да напредуваат до нивото В2. Учебникот содржи едно аудио ЦД. ASPIRE, е возбудлив напреден курс, целосно исполнет со содржина од National Geographic, со вклучени слики и видеа. Со оваа програма учениците ќе го откријат светот низ фасцинантна содржина од National Geographic и ќе го научат јазикот кој што ќе им биде потребен за комуникација во училницата и во реалниот свет. Мек повез 159 страници 21 х 29,5

Останати производи од оваа група

Во кошничка

550,00 ден.
Во кошничка

315,00 ден.
Во кошничка

800,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места