Додади коментар

ENGLISH EXPLORER 1 – WORKBOOK

ENGLISH EXPLORER 1 – WORKBOOK

550,00 ден.
Шифра на производ: 7055257

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ниво- А1 Изданието ENGLISH EXPLORER 1 WORKBOOK – претставува работна тетратка на четири нови изданија за ученици, со вклучено аудио ЦД . Овие изданија комбинираат комуникациски пристап кон изучувањето на англискиот јазик со прекрасни фотографии, видеа и богата содржина од National Geographic. Со овие изданија учениците : - Истражуваат прекрасни места и различни култури , го носат реалниот свет, реалните приказни и места во училницата - Учат како правилно да го употребуваат англискиот јазик, и како правилно да комуницираат во вистинскиот свет, со тоа што развиваат јазични способности низ сите достапни дополнителни материјали кои што ги имаат овие изданија - Развиваат критичко размислување и техника на пишување Мек повез 120 станици 21 х 29,5

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
Во кошничка

800,00 ден.
Во кошничка

800,00 ден.
Во кошничка

270,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места