Додади коментар

100+ први реченици

100+ први реченици

440,00 ден.
Шифра на производ: 7100359

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Двојазична сликовница англиско-македонска Научи англиски низ забава. Следејќи го секојдневниот живот на Роуз, Колин и нивната пријателка, верверицата Оревка, вашето дете ќе го збогати својот речник, а притоа, ќе научи без мака да ги составува своите први реченици на англиски јазик. Повеќе од 100 илустрирани реченици за почетно запознавање со англискиот јазик. Тврд формат 21 х 30 см 72 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

140,00 ден.
Во кошничка

190,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

100,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места