50 прашања за... СПАС НА НАШАТА ПЛАНЕТА

Додади коментар

50 прашања за... СПАС НА НАШАТА ПЛАНЕТА

50 прашања за... СПАС НА НАШАТА ПЛАНЕТА

275,00 ден.
Шифра на производ: 7500976

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Книга + подлога за игра со дигитална игра МЕМОРИЈА + лепенки Во оваа книга станува збор за сето она што сакаш да го дознаеш за тоа како да ѝ помогнеш на нашата планета. Ќе отркиеш сѐ за климатските промени, за загрозените видови и многу, многу други нешта... Ова не е енциклопедија или некаква продлабочена анализа. Ова е нешто многу подобро. Ова е брз и забавен начин да учиш низ игра. Како се користи? Оваа книга може да ја користиш на два начина: • Првин прочитај ја книгата и откако ќе отркиеш сѐ за климатските промени, ќе бидеш подготвен да ја играш играта. • Почни веднаш со играта и користи ја книгата за да си ги провериш одговорите. Секое прашање на подлогата за игра упатува на страницата на која ќе го најдеш одговорот. (Еден играч може да ја игра улогата на судија и да ги проверува сите одговори во книгата.) Правилата ќе ги најдеш на страница 2. + Дигитално искуство – Скенирај го QR кодот со твојот паметен телефон. Со ова ќе имаш пристап до играта меморија! Мек повез 24 страници + подлога 21 х 29.5 см

Останати производи од оваа група

Во кошничка

180,00 ден.
Во кошничка

20,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
Во кошничка

365,00 ден.
Во кошничка

240,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места