Додади коментар

Јас, ти и Скопје

Јас, ти и Скопје

100,00 ден.
70,00 ден.
Шифра на производ: 7600787

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Книжевно – поетската работилница именувана „Јас, ти и Скопје”е создадена со цел да се пренесат книжевните знаења на тројца млади реномирани поети, Филип Клетников, Ирена Јурчева и Стефан Марковски , во својство на ментори на младите од средните училишта на град Скопје кои имаат афинитети кон креативното пишување и да се откријат нови и млади таленти. Од работната и пријатна атмосфера на работилниците произлегоа автентични и оригинални творби кои навистина заслужија да најдат свое место во овој алманах.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

200,00 ден.
100,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
150,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

209,00 ден.
146,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места