Додади коментар

Збирка задачи по математика за 1 год.

Збирка задачи по математика за 1 год.

400,00 ден.
Шифра на производ: 513112

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

Вежбајте со најдобрата Збирка задачи по математика за 1 год. Оваа збирка е создадена од тим кој на времето бил број еден во државава, а потврда за тоа е и нејзината долгогодишна употреба и интерес кој трае до ден денеска. Концепциски е работена според наставната програма за 1 година на средното образование, и е поделена на два дела: 1. Првиот дел се задачите. Посветено е внимание за нивен избор и редослед. Тие се средувани како по сродност така и по сложеност. Значи се почнува со едноставни задачи за на крај да дојдат сложените. На крај на секое поглавје се понудени и дополнителни задачи, кои се наменети за ученици со посолидни математички знаења. 2. Вториот дел се одговорите, упатствата и решенијата. Како што е дадена редоследноста на задачите, така следуваат и нивните решенија. За сите задачи постои решение или одговор, а за некои и упатство за решавање. Онаму каде што е потребно се дадени неопходни дефиниции, теореми и формули. Преку решавањето задачи се вежба изучениот материјал, и истите треба да се вежбаат самостојно. РЕШАВАЊЕТО ЗАДАЧИ ПО МАТЕМАТИКА НЕ Е ЦЕЛ ЗА СЕБЕ, ТУКУ ПОТТИК ДЕКА ВЕЖБАЊЕТО ОДНОСНО ПОВТОРУВАЊЕТО Е МАЈКА НА ЗНАЕЊЕТО.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

100,00 ден.
Во кошничка

20,00 ден.
Во кошничка

1400,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
Во кошничка

700,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места