КРУГ НЕПРАВИЛНИ ГЛАГОЛИ ПО АНГЛИСКИ ЈАЗИК

Додади коментар

КРУГ НЕПРАВИЛНИ ГЛАГОЛИ ПО АНГЛИСКИ ЈАЗИК

КРУГ НЕПРАВИЛНИ ГЛАГОЛИ ПО АНГЛИСКИ ЈАЗИК

70,00 ден.
56,00 ден.
Шифра на производ: 7200106

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Забавно-едукативен круг за лесно изучување на неправилните глаголи по англиски јазик. Кругот ја содржи основната форма на глаголот, формата на глаголот во PAST TENSE и PAST PARTICIPLE. Исто така, кругот го покажува и зборот на македонски јазик. Кругот е наменет за учениците од основно и од средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

70,00 ден.
56,00 ден.
Во кошничка

100,00 ден.
90,00 ден.
Во кошничка

70,00 ден.
56,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
180,00 ден.
Во кошничка

100,00 ден.
90,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места