Додади коментар

КРУГ ЕВРОПА

КРУГ ЕВРОПА

70,00 ден.
56,00 ден.
Шифра на производ: 7100107

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Забавно-едукативен круг кој претставува помагало за учениците од основното образование по предметот географија. Кругот содржи информации за име на држава, државно знаме, површина, главна река, број на жители и главен град. Се користи во основното и во средното образование.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

70,00 ден.
56,00 ден.
Во кошничка

20,00 ден.
18,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
45,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
315,00 ден.
Во кошничка

70,00 ден.
56,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места