Дора - Почетно учење низ авантура

Додади коментар

Дора - Почетно учење низ авантура

Дора - Почетно учење низ авантура

195,00 ден.
156,00 ден.
Шифра на производ: 7100671

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Оди на училиште со Дора и нејзините пријатели. Решавај сложувалки и забавувај се со активности и лепенки! Оваа авантура богата со активности ќе ти помогне да ги совладаш основните вештини за броевите, буквите, формите и боите. Ќе научиш и многу англиски зборови. Светот на Дора те очекува да го истражиш!

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

149,00 ден.
119,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
144,00 ден.
Во кошничка

130,00 ден.
104,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места