Агата Мистери - Кражба крај Нијагарините водопади

Додади коментар

Агата Мистери - Кражба крај Нијагарините водопади

Агата Мистери - Кражба крај Нијагарините водопади

295,00 ден.
206,00 ден.
Шифра на производ: 7600760

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Кандидатка за детектив со извонреден нос, патува по светот заедно со неснаодливиот и збркан братучед Лери, со верниот батлер и со мачорот Вотсон, решавајќи ги најзамрсените тајни. Кражба крај Нијагарините Водопади Во еден хотел крај Нијагарините Водопади е извршена кражба: Рамуске, најбараниот крадец во Канада, го обил сефот на една позната опаерска певица и исчезнал со вистинско богатство од накит со непроценлива вредност. Само братучедите Мистери, гонејќи го и следејќи го низ густите шуми населени со мечки,ќе можат да го надитрат и да го фатат.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

250,00 ден.
200,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
416,00 ден.
Во кошничка

410,00 ден.
369,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

499,00 ден.
349,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места