Агата Мистери - Мечот на шкотскиот крал

Додади коментар

Агата Мистери - Мечот на шкотскиот крал

Агата Мистери - Мечот на шкотскиот крал

295,00 ден.
206,00 ден.
Шифра на производ: 7600759

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Кандидатка за детектив со извонреден нос, патува по светот заедно со неснаодливиот и збркан братучед Лери, со верниот батлер и со мачорот Вотсон, решавајќи ги најзамрсените тајни. Во замокот Дунотар се чува мечот на легендарниот крал на Шкотска, Роберт Брус, еден бесценет артефакт што за прв пат ќе и биде прикажан на јавноста. Но во текот на свеченото отварање на изложбата, таинствен сон ги совладува сите присутни, а кога тие ќе се разбудат, мечот веќе ќе го нема! И покрај древните легенди и пакосни духови, братучедите Мистери се решени да го решат случајот....

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

450,00 ден.
405,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
112,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
175,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
200,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места