БОНТОН ЗА СЕКОЈ УЧЕНИК

Додади коментар

БОНТОН ЗА СЕКОЈ УЧЕНИК

БОНТОН ЗА СЕКОЈ УЧЕНИК

190,00 ден.
Шифра на производ: 7100063

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

За идните дами и господа, Од нашето однесување зависи какво мислење Ќе имаат другите за нас. Постојат точно утврдени правила на однесување, познати под името бонтон. Овој збор потекнува од францускиот збор Бонтон, што значи – добар тон, а претставува правила на убаво однесување во сите ситуации од секојдневниот живот. Бонтонот најмногу ги осудува навредите, пцовките, физичкото пресметување, а нѐ учи како да се изразуваме, како да комуницираме и како да се однесуваме во секоја ситуација. Овој прирачник за убаво однесување, на сликовит и забавен начин ги доближува правилата на убавото однесување во секојдневните ситуации, а со енигматиката Ќе имате можност и да се забавувате. Секој од нас, понекогаШ, наидува на ситуација во која не знае како да постапи, но тоа не треба да ве загрижува. Важно е да научите дека со однесувањето не треба да ги навредуваме луЃето околу нас, да не изговараме грди зборови, да не предизвикуваме тепачка. Покрај тоа, во овој прирачник ќе пронајдете интересни информации за ситуациите во кои убавото однесување може да дојде до израз. Се надеваме дека овој прирачник Ќе ви открие нови информации и Ќе ви помогне да станете вистински млади дами и господа.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

625,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.
Во кошничка

240,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.
Во кошничка

365,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места