Да не бидам покусо

Додади коментар

Да не бидам покусо

Да не бидам покусо

250,00 ден.
Шифра на производ: 7600796

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Книгата „Да не бидам покусо“ претставува збирка од куси раскази и кратки форми, т.н. „едноминутни новели“ создадени под влијание на Иштван Еркењ, но и на други автори на куси раскази како Хармс и О’Хара. Тематски се движат меѓу надреалното и апсурдот, често навлегувајќи во магичниот реализам.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

90,00 ден.
Во кошничка

255,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
294,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.
203,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места