Додади коментар

365 дена здравје

365 дена здравје

350,00 ден.
140,00 ден.
Шифра на производ: 7600803

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Од древни времиња луѓето се интересирале за добро здравје и за подолг животен век. Секој човек опседнат со здравјето или љубител на добро здравје го почитува своето тело како храм, затоа што добро здравје може да се одржи само во здраво тело. Практичарите на добро здравје на различни начини или техники спојуваат еден или неколку методи при нивните напори да ја постигнат таа совршена состојба на живот во којшто индивидуалната и општата свест се во совршена синхтронизација и ритам. Основата на нашата книга се состои од примена на природен начин на живот во којшто се спојуваат елементи на јога и секојдневни вежби, органска храна или храна без хемикалии, природни корективни и лековити техники, како масажа, ароматерапија, акупресура, подмладување во минерални бањи , совети за начинот на живот и многу интересни и сликовити рецепти.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

350,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

590,00 ден.
472,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
125,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
236,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места