МОИТЕ ПРВИ ЗБОРОВИ НА АНГЛИСКИ

Додади коментар

МОИТЕ ПРВИ ЗБОРОВИ НА АНГЛИСКИ

МОИТЕ ПРВИ ЗБОРОВИ НА АНГЛИСКИ

370,00 ден.
296,00 ден.
Шифра на производ: 7500892

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Наслов со кој децата брзо и лесно можат да ги учат основните зборови на англиски јазик. Поимите се поделени по области: семејство, училиште, градина, околина итн. и од сите области се наведени основните поими /зборови. Даден е и опис за изговор, така што совладувањето на зборовите може да биде без мака.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

300,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
120,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
200,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
200,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
120,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места