УЧИМЕ АНГЛИСКИ ЈАЗИК, ИГРИ И АКТИВНОСТИ

Додади коментар

УЧИМЕ АНГЛИСКИ ЈАЗИК, ИГРИ И АКТИВНОСТИ

УЧИМЕ АНГЛИСКИ ЈАЗИК, ИГРИ И АКТИВНОСТИ

595,00 ден.
238,00 ден.
Шифра на производ: 7100277

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Забавен интерактивен речник за изучување на англискиот јазик со низа игри и активности. Содржи: - Бајки - Учење низ игра - Активности Изданието освен што содржи речник на зборови, содржи класични бајки, интересни приказни за животните употребени како метод за учење на првите зборови на англиски јазик. Четиво кое родителите ќе можат да го споделат со нивните деца. Помагало со кое возрасние ќе можат да ја подобрат својата поврзаност со нивните малечки и да го зајканат чувството на самодоверба кај децата.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

450,00 ден.
360,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
160,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
200,00 ден.
Во кошничка

370,00 ден.
296,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места