Додади коментар

Надуенка

Надуенка

110,00 ден.
Шифра на производ: 9100115

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Изданието „Надуенка“ е напишано од авторот Киро Донев. Претставува збирка раскази за деца. Се состои од следниве приказни во продолженија, за животни и растенија: Верност за верност, Дружба, Подвижна млекарница, Што раскажа овцата, Мачката на дедо Ставре, Поради едно јајце, Руска не е гуска, Ајде да се запознаеме, Иле и ластовичката, Надуената убавица, Непријател на жабите, Пејачот со златна плоча, Кокиче, Јаготка, Црвени обетки, Зрно по зрно погача, Зајаково слатко јадење, Полноќен разговор, Сончев сопатник, Бело злато и други.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

110,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места