Додади коментар

Милосија

Милосија

147,00 ден.
Шифра на производ: 9100177

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Според своето сиже и композиција, романот „Милосија ” е премин помеѓу „отворениот” и „затворен”роман: животот на главните и споредните јунаци во него, се разоткрива од повеќе страни, насликани се мниѓтво животни настани , па поради тоа основното внимание не е сосредоточено само врз еден единствен конфликт. Романот содржи во себе и историски и автобиографски настани.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

320,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места