Додади коментар

Времеплов

Времеплов

170,00 ден.
Шифра на производ: 9100171

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Главниот лик на романот , кој во книгата се нарекува Времепловец , една сабота, во својата необична куќа, ги повикал своите пријатели за да им раскаже дека има измислено временска машина со која може да се патува низ времето. Секако, пријателите воопшто не му верувале, но тој го притиснал копчето на машината и исчезнал од куќата. Кога по 8 дена се вратил дома, ги собрал пријателите и почнал да им ја раскажува својата авантура на патувањето во иднината.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

147,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места