Додади коментар

Оливер Твист

Оливер Твист

200,00 ден.
Шифра на производ: 9100162

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Оливер Твист е вториот роман на Чарлс Дикенс. Оливер Твист е книга за младо момче кое се соочува со секојдневните тешкотии на животот. Оваа книга е многу позната и е една од најчитаните книги од страна на децата, а и на возрасните. Со оваа книга писателот Чарлс Дикенс достигнал големо ниво во својата кариера. Книгата е направена и во неколку филма.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

110,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места