Додади коментар

ВЕСЕЛА АЗБУКА

ВЕСЕЛА АЗБУКА

295,00 ден.
Шифра на производ: 7100053

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Весела азбука е ново, весело, дизајнерски разиграно издание на Просветно дело. Концептот е изучување на азбуката на лесен и едноставен начин. Учењето секогаш е поедноставно преку игра и забава, па затоа во прилог е дадена по една строфа што е асоцијација на буквата, можност за вметнување на буквата во празен простор, или да се погоди буквата според слика. Тоа е интересно за децата, забавно и навистина резултатот е одличен за кратко време. Тоа е впрочем и целта на ова издание.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

70,00 ден.
49,00 ден.
Во кошничка

275,00 ден.
234,00 ден.
Во кошничка

365,00 ден.
310,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

275,00 ден.
234,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места