Авантурите на Артур Гордон Пим – IV година

Додади коментар

Авантурите на Артур Гордон Пим – IV година

Авантурите на Артур Гордон Пим – IV година

195,00 ден.
Шифра на производ: 9100232

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Во делото се раскажува приказната за младиот авантурист Артур Пим, кој своеволно се качува на бродот Грампус и отпловува со непознат екипаж. Ненадејно, се случува бунт во екипажот, па затоа Пим бил принуден првите четири дена да ги помине засолнувајќи се во подрумските делови на бродот, Неговиот пријател Август е единствениот негов познаник од екипажот, додека таткото на Август бил соборениот капетан. Под неверојатен сплет на околности, на крајот само Гордон Пим и еден од морнарите , Дирк Питерс, останале живи. Кога се чинело дека и тие ќе умреле од глад, случајно поминала една истражувачка експедиција, која се покажала спасоносна за нив. Артур Пим и Питерс се приклучиле на експедицјата која се обидувала да стигне до најодалечената точка на Јужниот Пол. Фабулата нејасно завршува додека целата екипа трагала по зацртаната цел . Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места