Додади коментар

Малечката Фадета – IV година

Малечката Фадета – IV година

200,00 ден.
Шифра на производ: 9100226

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ова е приказна за браќата близнаци Силвине и Ландри кои од самото раѓање се поврзани еден со друг. Иако ги советувале да ги разделуваат почесто, тие биле постојано заедно. Кога наполниле четиринаесер години, Ландри заминува да работи во соседството, кај пријателот на својот татко Кајо, а Силвине постојано тагува и се разболува. Незадоволен од ладниот одност на својот брат тој бега од својот дом кон блиската река. Во меѓувреме Ландри го бара својот брат тој не можел да помине една река и наидол на Фадета ( Фадета била грда и се облекувала како машко), таа била внука на Фаде која ја сметале за вештерка бидејќи правела чудни лекови. Мајката на Фадета ја напуштила неа и нејзиниот брат и сега за нив се грижела нивната баба, која ги измачувала и ги присилувала да работат. Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

390,00 ден.
Во кошничка

130,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места