Генералот на мртвата војска – IV година

Додади коментар

Генералот на мртвата војска – IV година

Генералот на мртвата војска – IV година

180,00 ден.
Шифра на производ: 9100224

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

„Генералот на мртвата војска ” е прозно дело, кое се смета за најдоброто литературно остварување на овој автор. Во суштина, се работи за антимилитаристичка книга,во која низ уметничка призма се прикажани двете победи на албанскиот народи во Втората светска војна, физичката и моралната. Ова дело не е историска хроника, во него не се споменуваат историски факти, туку со помош на реалистичните наративни методи едноставно се раскажува за достоинството и борбеноста на народот кога ќе му биде загрозено неговото постоење. Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

280,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места