Додади коментар

Игра во р’жта – IV година

Игра во р’жта – IV година

220,00 ден.
Шифра на производ: 9100222

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ова е првиот роман на американскиот писател Џ. Д. Селинџер. Доживеал огромна популарност помеѓу тинејџерската публика, бидејќи обработувал теми од бурниот младешки живот како бунт, осаменост, отуѓување, збунетост и револт спрема постојниот тек на работите. Голем дел од литературната критика била против експлицитниот уличен жаргон кој се користел во книгата, како и против ставовите и размислувањата на Кофилд во врска со сексот. Освен тие теми, во „Игра на р’жта” се отворени низа други комплексни прашања како идентитетот, припадноста, меѓусебните врски и самотијата. Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

280,00 ден.
Во кошничка

100,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
Во кошничка

80,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места