Додади коментар

Избор раскази – IV година

Избор раскази – IV година

80,00 ден.
Шифра на производ: 9100217

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Карактеристично за прозното творештво на Чехов, неговите раскази и новели е тоа што тој не прикажува големи настани, ниту големи ликови. Фабулите се обично многу едноставни и со нив тој предизвикува впечаток, создава расположение и специфична атмосфера, па преку таа атмосфера, преку размислувањата, расположенијата, тагата или радоста, тој лкиковите целосно ги оформува и објаснува. Неговите раскази се куси, но содржајни, проткаени со хумор или блага иронија и секогаш присутна една тажна нота. Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места