Додади коментар

Демијан – IV година

Демијан – IV година

195,00 ден.
Шифра на производ: 9100210

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Демијан е роман кој го прикажува животниот пат на Емил Синклер, следејќи го неговиот живот од 10-годишна до 18-годишна возраст. Демијан е пријател на Синклер кој му помогнал тој да се спознае себе си, преку низа на размислувања и дела со кои го импресионирал самиот Синклер. Прикажани се постоења на два света, светот во којшто владее доброто и свет каде владеее злото. Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

180,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

280,00 ден.
Во кошничка

390,00 ден.
Во кошничка

130,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места