Додади коментар

Две Марии – III година

Две Марии – III година

180,00 ден.
Шифра на производ: 9100377

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Книгата „Две Марии” од Славко Јаневски е интерпретација на површинските и на длабинските структурни елементи на романот. Во романот се обработуваат сижето, описите и дејствата, менталниот сетинг кај ликовите ( Никола, двете Марии, отец Симеон и други), спецификите на нараторот и други својства на ова прозно дело. Изданието е лектира за трета година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

490,00 ден.
Во кошничка

80,00 ден.
Во кошничка

190,00 ден.
Во кошничка

280,00 ден.
Во кошничка

100,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места