Додади коментар

Клетници – III година

Клетници – III година

280,00 ден.
Шифра на производ: 9100211

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Романот се сосредочува на борбите на поранешниот осуденик Жан Валжан и неговото скорешно осолободување од затвор. Притоа, во него, Иго ја испитува на законот и славата, пишува за историјата на Франција, архитектурата во Париз, за политиката, за моралчната филозофија, за антимонархизмот, за правдата, за религијата и за типовите и природата на романтичната и семејната љубов, итн. Изданието е лектира за трета година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

195,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места