Додади коментар

Басни – II година

Басни – II година

100,00 ден.
Шифра на производ: 9100225

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Лафонтен е еден од најголемите писатели на францускиот класицизам. Тој има напишано 240 басни. Се раскажува со лесен, ненаметлив и едноставен стил, речениците се кратки, јасни и содржат зборови кои се разбирливи за сите, од кои што може да се извадат многу мудри пораки. Книгата е лектира за втора година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

280,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места