Гуливеровите патувања – II година

Додади коментар

Гуливеровите патувања – II година

Гуливеровите патувања – II година

190,00 ден.
Шифра на производ: 9100205

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

„Гуливеровите патувања” е необична книга. Во облик на патепис, или забавен роман, писателот ги слика настаните поврзани за својот јунак – Гуливер, хирург и подоцна капетан на брод. Гуливер патува по светот и доспева до една нобична и непозната земја. Во една прилика, престојува во земјата на џуџињата, друг пат, во земјата на џиновите, трет пат- на Летачкиот остров Лилипут, каде што управуваат смешни, расеани и неплодни научници, а четвртиот пат во земјата на интелигентните коњи, итн.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

195,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.
Во кошничка

80,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места