Додади коментар

Вујко Вања – I година

Вујко Вања – I година

150,00 ден.
Шифра на производ: 9100206

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Главната идеја на драмата е приказ на луѓето полни со емоционални фрустрации, или како што Чехов ги нарекува, „луѓе кои залудно го потрошиле животот”. Ликовите се несреќни, но несреќни на свој начин. Драмата е приказна за едно имашливо руско семејство, кое живее на селскиот имот. Професорот Сребрајков е женет за многу помладата Елена Андреевна, во која се заљубени и вујкото Вања, како и месниот доктор Астров. Љубовниот заплет го чини Соња, која е силно вљубена во Докторот Астров. Освен љубовните интриги, во фамилијата постојат сериозни меѓусебни недоразбирања и нетрпеливост. Изданието е лектира за прва година средно образование.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

280,00 ден.
Во кошничка

100,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
Во кошничка

80,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места