Додади коментар

Бели мугри – IX одделение

Бели мугри – IX одделение

200,00 ден.
Шифра на производ: 9100099

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Бели мугри е збирка поезија од Кочо Рацин. Стихозбирката претставува извонредно крупен настан во културната и политичка историја на македонскиот народ и пошироко. Тоа е врвен дострел на Рациновото творештво. Стихозбирката „Бели Мугри” е составена од 12 песни , 5 циклусни напишани на велешки дијалект со примеси од западно- македонските говори, во кои доминираат социјалните и револуционерните теми. Насловот на стихозбирката е симболичен- пејзаж кој е посакуван од работниците, аргатите и сите експлоатирани луѓе. Изданието е изборна лектира за деветто одделение.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места